A8987562-B363-4386-9D1A-1A07DDB04CC2

E moshuara kurohet në Spitalin Continental por ka edhe më shumë…

Fondacioni Firdeus vazhdon me misionin e bamirësisë . Një e moshuar që kishtë nevojë për një operacion jetik është kuruar në Spitalin Continental duke bërë kështu që ajo të kalojë rrezikun .  Ajo është vizituar nga Elvis Naçi dhe bashkëshortja Fatma të cilët kanë shprehur mbështetjen e tyre për ciftin e të moshuarve . Por surprizat nuk kanë mbaruar këtu pasi Fondacioni Firdeus ka menduar edhe për shtëpinë e tyre e cila nuk ishte në kushte të mira . Kështu gjatë kohës që e moshuara me bashkëshortin e saj ndodhej në Tiranë , Fondacioni Firdeus i ka ribërë komplet shtëpinë nga e para.

Ndiqni klipin e plotë

46FCEC47-ED8D-4E07-B258-30836FE95AB3

Xhesi dërgohet për kurim në Itali nga Fondacioni Firdeus !

Në emisionin “Shqiptaret per shqiptaret ” u paraqit rasti i Xhesit . Nje vajze e cila kishte gjithe jeten qe merrte fryme me ndihmen e aparateve mjeksore . Asaj i duhej nje kurim i specializuar jashte Shqiperie dhe Shqiptaret u bene bashke dhe e plotesuan shumen qe duhej per ta derguar Xhesin ne Itali.

Me poshte postimi i plote i Elvis Naçit :
Spitali Continental i beri Xhesit tamponin e Covid-19, pergjigja doli negative! Xhesi vajza e cila merrte fryme me ane te tubit niset drejt Italise per operacionin e jetes! Emocione dhe lot gezimi!

 

33E66EC8-B5C0-4179-AAFA-3B94D37DF18B

Esra e vogël kalon me sukses operacionin !

Para një jave u prezantua në emisionin “Shqiptarët Për Shqiptarët” rasti i vogëlushes së vogel Esra e cila kishte një problem në kokë dhe ishte e porsalindur . Pas mbledhjes së kontributeve nga ana e Fondacionit Firdeus , Esra u fut në operacion dhe e ka kaluar atë me sukses . Një tjetër jetë shpëtohet nga bashkimi i Shqipëtareve . Zoti i begatoftë bamirësit !

BF9B903E-E762-4544-BC4A-761E9887602D

Mblidhen 40.000 € në një natë në emisionin “Shqiptarët Për Shqiptarët”.

Një natë e madhe ka qënë e premtja në “News 24” në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët ” . Në fillim të natës u lançuan dy raste të dy fëmijëve që kërkonin ndihmën e Shqipëtareve për kurim jashtë vendit . Shuma e kërkuar ishte rreth 40.000 € dhe në fund të një maratone të gjatë prej 3 orësh e gjysmë ajo u plotësua . Slogani jonë “Të ndarë në Troje , në zemër një” edhe një herë tregoi se kur Shqiptarët janë bashkë për qëllime të mira çdo gjë arrihet .

432EA4DD-BDD1-446F-AA18-16150B115111

Dy fëmijë rrezikojnë të humbasin jetën! Fondacioni Firdeus merr përsipër rastet.

Elvis Naçi paraqiti ne Facebookun e tij zyrtar rastin e dy femijeve qe kerkojne ndihmen e te gjithe shqiptareve . Me poshte postimi i plote:

Urgjente! Urgjente!Shperndaje! DY FEMIJE RREZIKOJNE JETEN!
Martina eshte vetem 5 muajshe dhe vuan nga melcia, gjendja e saj shendetsore po perkeqesohet cdo moment. Renaldi eshte 11 vjec dhe vuan nga Leucemia. Per te dy bashke duhen 130 mij euro per t’i derguar urgjentisht ne Itali tek spitali i femijeve ne Rome. Te behemi bashke se jeta e tyre nuk pret …. jane ne rrezik !

 

3E3DDD80-7D72-4768-8679-8154EC0200C1

Shqiptarët bëhen bashkë dhe mbledhin shumën për shërimin e Tuanës.

Pas disa ditësh thirrje në rrjetet e tij sociale sot Elvis Naçi deklaroi se janë mbledhur 50.000 euro që duheshin për shërimin e Tuanës së vogël në Itali .

Faleminderit te Madhit Zot dhe pastaj te gjithe Shqiptareve per mbledhjen e 50 mije eurove per Tuanen, neser ajo niset per ne Itali. Zot sheroje dhe begatoi te gjithe Shqiptaret qe e ndihmuan. Amin. – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook

116269687_3127568787327115_8378903604341908785_o

Fondacioni Firdeus dhuron 5 mijë euro për të sëmurin në Shkodër !

5 MIJE EURO PER GAZJONIN!
Vëllai ynë, z Gazjon Rusi, mësues i matematikës në Medresenë e Shkodrës është në gjendje të rëndë shëndetsore. Fondacioni Firdeus i bashkëngjitet ndihmës duke dhuruar 5 mijë euro në llogarinë e hapur për Gazjonin. Një baba shembullor, një njeri i mire sot ka nevojë përvec ndihmës edhe për lutjet tona… Fondacioni Firdeus do të jetë pranë për çdo nevojë për vëllain tonë. Zoti e sheroftë ?– Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook !
AC3A18A7-7B22-4EBD-A5D5-D8F63B182224

Xhenuina Berisha kërkon ndihmën e Shqiptarëve për kurim jashtë vendit!

Apel per Ndihme! Ju lutem shperndajeni!
Rasti i Xhenuina Berishes eshte bere i njohur nga portale te ndryshme. Ne i kemi ofruar te gjitha sherbimet ne Spitali Continental falas, por ky operacion nuk mund te behet ne vendin tone ne asnje spital. Familjaret kane kerkuar ndihme ku kane mundur, ne portale, sepse kurimi i saj kushton mbi 20 mij euro. Ajo ka dy vajza per te rritur, le te behemi bashke e t’i japim nje shanc ne gjendjen e saj te renduar. Per arsye te pamjeve te tmerrshme te plageve, te pamundura per t’u shfaqura ju kerkojme ndjese qe nuk mund t’i postojme. Xhenuina eshte lodhur duke trokitur dyerve per ndihme, le te behemi bashke e t’ia rikthejme jeten nenes se dy vajzave.
Zoti i shpërbleftë bamirësit! – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook .