B7471560-CB8A-4D95-AC5C-9CE161C3E6C6

Tërmet i fortë godet Shqipërinë ! Dyshohet per viktima në disa qytete të vendit.

Dita e sotme ka nisur jo si ditët e zakonshme . Rreth orës 03:54 një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter ka goditur vendin tonë. Ka pasur një kohëzgjatje rreth 30 sekonda çka ka sjellë nje tronditje të madhe të banesave . Dëmet më të mëdha dyshohet të jenë në Durres dhe në Thumanë ku dyshohet për pallate të rrënuara dhe për viktima të mbetura nën rrënoja.

Fondacioni Firdeus solidarizohet me të gjithë familjet e dëmtuara nga tërmeti dhe shpreson në përmirësim sa më të shpejtë të situatës .

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *