Fondacioni Firdeus dhuron 5 mijë euro për të sëmurin në Shkodër !

5 MIJE EURO PER GAZJONIN!
Vëllai ynë, z Gazjon Rusi, mësues i matematikës në Medresenë e Shkodrës është në gjendje të rëndë shëndetsore. Fondacioni Firdeus i bashkëngjitet ndihmës duke dhuruar 5 mijë euro në llogarinë e hapur për Gazjonin. Një baba shembullor, një njeri i mire sot ka nevojë përvec ndihmës edhe për lutjet tona… Fondacioni Firdeus do të jetë pranë për çdo nevojë për vëllain tonë. Zoti e sheroftë 🤲– Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook !
AC3A18A7-7B22-4EBD-A5D5-D8F63B182224

Xhenuina Berisha kërkon ndihmën e Shqiptarëve për kurim jashtë vendit!

Apel per Ndihme! Ju lutem shperndajeni!
Rasti i Xhenuina Berishes eshte bere i njohur nga portale te ndryshme. Ne i kemi ofruar te gjitha sherbimet ne Spitali Continental falas, por ky operacion nuk mund te behet ne vendin tone ne asnje spital. Familjaret kane kerkuar ndihme ku kane mundur, ne portale, sepse kurimi i saj kushton mbi 20 mij euro. Ajo ka dy vajza per te rritur, le te behemi bashke e t’i japim nje shanc ne gjendjen e saj te renduar. Per arsye te pamjeve te tmerrshme te plageve, te pamundura per t’u shfaqura ju kerkojme ndjese qe nuk mund t’i postojme. Xhenuina eshte lodhur duke trokitur dyerve per ndihme, le te behemi bashke e t’ia rikthejme jeten nenes se dy vajzave.
Zoti i shpërbleftë bamirësit! – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook .

221AA32F-43EA-4239-820B-CFC8A4C14334

Shqiptarët bëhen bashkë për të shpëtuar Eneiden!

Eneida ishte rasti qe preku shumë shqiptarë pas publikimit nga ana e Elvis Naçit ku ajo rrezikonte të humbiste jetën po të mos operohej në kohë. Shqiptarët edhe një herë u bënë bashkë dhe mblodhen fondet për operimin e Eneidës.

Ky është postimi i plotë në Facebook i Elvis Naçit :- E pabesueshme por Eneida u sherua fale Zotit dhe pastaj me ndihmen e Shqiptareve, çdo gje shkoi per Mrekulli sa nuk mundem ta besoj, Eneida para pak ditesh ishte afer vdekjes sot ajo eshte si gjithe bashkemoshataret e saja, Zot te qofshim fale qe na mundeson keto vepra te mrekullueshme! Bekuar qofshin njerezit e mire.

C8FCB4E5-ABA2-49B9-9F79-2D2EB3E491E4

Një lajm i madh për Mirushin!

EMOCIONALE! NJE LAJM I MADH!
Shqiptaret i mblodhen 30.000 euro per sherimin e Mirushit. Shqiptaret i pergjigjen lutjes se Nenes se Mirushit; “ Ta shikoj tim bir dhender”. Me Zotin para po fillojme procesin per te shpetuar edhe nje jete! Zoti ju begatofte me te mira ne familjet tuaja.

DFC589B3-E99D-41B2-9DDE-96AE4462EC14

Një tjetër vëlla Shqiptar dërgohet për kurim jashtë Shqipërise !

Pas një thirrje shumë të madhe për vëlla Mirushin më në fund u mblodh shuma për ta dërguar për kurim jashtë shtetit .
Faleminderit Shqiptareve!
Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook : – Dy fjale zemre qe me dalin nga zemra per t’i perçuar ne zemrat tuaja. Sot lotet e Bukuries ishin lote shprese pas dy viteve qe çdo dite qe kalonin ia rrezikonin jeten Mirushit. Gjithsecili prej nesh ka femije vete dhe kur femijet te rriten, endrra e çdo prindi eshte ta shikojë te birin ose vajzen dhender apo nuse. Kjo eshte endrra e nenes se Mirushit, nje enderr e lare ne lot, qe zemra dhemb per fatin me te cilin u desh te perballet. Dua ta ndaj me ju vëllezër dhe motra se zemra ime nuk mund te perballoje e vetme dhimbjen por edhe gezimin. Ne jemi nje trup, jemi nje zemer, jemi nje shpirt, qe mendojme se Mirushi duhet te jetoje, Musai duhet te jetoje, Elio duhet te jetoje, Argita e vogel duhet te jetoje, Elia vetem 14 diteshe duhet te jetoje, nuk i numerojme dot jane shume e shume, jane jete shqiptaresh te shpetuar. Une mund t’ju them vetem faleminderit nga zemra, ndersa Zotin e lus t’jua kompesoje gjithçka me shendet e pasuri te shumfishuara ne familjet tuaja. Tani na pret sfida per ta nisur sa me shpejt Mirushin ne Spanje, duke shpresuar se ne detyren njerzore e beme, Zotit i lutemi te na japi sukses e Mirushi te kthehet dhender…

65FEA1D8-45B1-4AD4-92E4-277E92526970

Mblidhen 130.000 € për Ilir Behlulin

Fondacioni Firdeus ka siguruar fondin prej 130.000 € që duhen për kurimin e Ilir Behlulit nga Kosova. Iliri, djali i nje veterani lufte te Kosoves ka nevoje per tu kuruar jashte shtetit sa me shpejte. Gjithçka ndodhi brenda 24 oresh dhe tani shpresojme qe me ndihmen e Zotit Iliri te sherohet sa me shpejte.

61C51143-0EBA-4752-8A81-ACF2FBE4864B

Dhurohen 3 shtëpi në një natë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët “

Këtë të premte emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” ka dhuruar emocione të mëdha. Plot 3 banesa të reja u dhuruan për familjet në nevojë në kuadër të një “gare” për vepra të mira në Muajin e shenjtë të Ramazanit .

Deri më tani Fondacioni Firdeus me kontributin e të gjithë Shqiptarëve ka dhuruar 5 banesa në më pak se 3 javë . Mision vazhdon në “garën”  për vepra të mira .

94A82738-8801-4FA6-9CD0-1BC03C92B432

“Shporta e Jetimit” nisma e Fondacionit Firdeus në muajin e Ramazanit

Lotet e jetimit na kane vrare ne shpirt, le t’ia mundesojme te buzeqeshe ne kete muaj…
⭐️ SHPORTA E JETIMIT⭐️
Kujdesi dhe ushqimi ndaj nje jetimi ka nje pozite te larte hyjnore, ndaj falenderim dhe lutje per cdo bamires qe dhuron per jetimin.
Agjerim te lehte e te pranuar! 🤲
Gofundme: https://www.gofundme.com/f/ramazan2020
Pay pal:fondacionifirdeus1@gmail.com
Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Emri i Bankes: Post Finance
Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See
Konto Nr.: 15-387081-5
IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5
BIC: POFICHBEXXX
Të dhënat bankare në USA:
Bank Name : Morton Community bank
Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus
Routing Number: 071123204
Account number : 769397
Të dhënat bankare në Shqiperi:
Fondacioni Firdeus, Credins Bank,
Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.
SWIFT CODE CDISALTR
IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481
IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479
Konto Gjermani:
Firdeus Germany Stiftung
Sparkasse Fürstenfeldbruck
IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46
BIC: BYLADEM1FFB
Zoti i shperblefte bamiresit! – Postimi i plote i Elvis Naçit ne Facebook

FDF62DFD-F9A9-42C1-8AFB-B168C8BCD381

Bëhet me shtëpi të re 14 vjecari nga Gramshi.

Në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët ” u prezantua rasti i Mariglenit nga Gramshi . Djaloshi 14 vjecar jetonte vetem me nënën e tij . Kushtet ne të cilat ai jetonte ishin të mjerueshme . Elvis Naçi dhe bashkëshortja e tij Fatma udhëtuan në Gramsh ku i treguan Mariglenit se do të bëhej me shtëpi të re . Kontributet e Shqipëtarëve nuk munguan as kësaj here .

Ndiq video e plote

178B5579-77C8-4018-9A2B-F8847D3B8FFB

Fondacioni Firdeus përgatit 6000 pako ushqimore për ti shpërndarë për familjet në nevojë

PRANE JETIMIT, TE SEMURIT, NE KETE KOHE TE VESHTIRE!
Me mijera pako ushqimore jane pergatitur per jetimet, te semuret, nevojtaret, sepse keto dite jane akoma me te veshtira per ata. Amaneti yne derisa te jemi gjalle t’u sherbejme nevojtareve me thjeshtesi e perkushtim.
Kam nje kerkese miqte e mi, nje lutje per bamiresit qe e mundesuan, se Shqiperia ka plot njerez nevojtare, qe ne kete periudhe me zor po ia dalin. Ia shohim syte me lot, ia shohim cdo dite brengat dhe hallet, jetime qe nuk ngopen dot si gjithe femijet e tjere. Ndaj deshiroj me shpirt nje lutje per bamiresit qe mundesuan kete veper te madhe. Zoti ju begatofte vellezer e motra, ju dhente miresi dhe lutjet tuaja qofshin te pranuara. – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook !